تهران و شهرستان ها
لوگو

قلیون روشن فرجام


سفارش قلیون معمولی، عربی و اسپشیال

توجه! توجه! توجه!
* زمان استفاده از هر قلیان یک ساعت میباشد.
* قیمت سری اضافه (شامل تنباکو و ذغال اضافی) هر 30 هزار تومان میباشد. سری اضافه شامل زمان اضافی برای در اختیار داشتن قلیون جهت استفاده از سری میباشد. بنابراین نگران زمان نباشید.
* قلیان عرق نعنا جهت خرید بوده و قلیون متعلق به شما میگردد. قلیون های معمولی عربی و اسپشیال جهت اجاره هستند.

*نکات بهداشتی*
قلیون ها با شلنگ یک بار مصرف ارائه میشوند.
هر روز، شیشه، تنه و سری قلیون ها کامل شسته میشوند.
دود تنباکو سرطان زا است
قلیون عرق نعنا فاقد تنباکو و دود است

متن مطلب      کل مطالب     

تلفن سفارش : 09105084977


کد مطلب: 00371.html

۱۳۹۷/۱۰/۰۵ - ۰۹:۳۷

جوش نزن تا جوش نزنی!

ضايعاتی که در اثر بسته شدن مجاری غدد چربی در صورت، گردن، پشت، شانه ها و سينه بوجود می آيند جوش يا به اصطلاح آکنه می گويند جوش پوستی به چه بروز می کند و راه درمان جوش صورت چیست؟

قُل قُل: ضايعاتی که در اثر بسته شدن مجاری غدد چربی در صورت، - قلیون روشن فرجام - گردن، پشت، شانه ها و سينه بوجود می آيند جوش يا به اصطلاح آکنه می گويند
جوش پوستی به چه بروز می کند و راه درمان جوش صورت چیست؟

ضايعاتی که در اثر بسته شدن مجاری غدد چربی در صورت، گردن، پشت، شانه ها و سينه بوجود می آيند جوش يا به اصطلاح آکنه می گويند. اين ضايعات بصورت جوش های سر سياه، سر سفيد، - قلیون روشن فرجام - جوش چرکی، کيست و ندول - قلیون روشن فرجام - می توانند بروز کنند.

آکنه در اکثر نوجوانان ديده ميشود و می تواند تا پايان جوانی و حتی بالای سی سال هم ديده شود. جوش معمولاْ بعد از چند - قلیون روشن فرجام - سال بهبود می يابد ولی نميتوان آن را به حال خود گذاشت چون با بهبود بعضی از جوشها، جوشگاه بوجود آمده تا پايان عمر باقی می ماند و از نظر زيبائی مشکل ساز هستند.

گرچه اين جوشگاه ها قابل ترميم هستند ولی مانند پوست صدمه نديده نمی شوند. در بعضی مواقع جوشگاه ها از نظر روحی فرد را آزار می دهند. بنابراين عاقلانه اين است که جوش را درمان نمود تا - قلیون روشن فرجام - جوشگاه را؛ چون درمان راحت تر و سريعتر است و نتيجه کار هم رضايت بخش تر است.


چگونگی بوجود آمدن جوش

غدد سباسه يا چربی از ابتدا در هر دو جنس وجود دارد. در اوايل دوران بلوغ با ترشح هورمون مردانه يا آندروژن اين غدد بزرگ شدن و فعاليت خود که توليد و ترشح چربی است، را آغاز می کنند. غدد چربی در تمام سطوح پوستی بجز در کف پا و دست وجود دارد ولی بيشترين تراکم آنها در صورت، سينه، پشت و شانه ها است.

غدد چربی ترشحات خود را بوسيله مجاری چربی که در ارتباط با فوليکول مو است، به سطح پوست تخليه می کند. عدم تعادل هورمونی و میکروبی والتهابی سبب انسداد و تخریب جداره غدد چربی - قلیون روشن فرجام - در مجاورت فولیکول مو میگردد و اين سلول های صدمه ديده بهم پيوسته و توليد پلاک يا لخته می - قلیون روشن فرجام - کنند و می توانند مجاری را مسدود نمايند. - قلیون روشن فرجام - همچنین رشد باکتری (پرو پیونو باکتریوم)در محل که از چربی موجود تغذیه - قلیون روشن فرجام - می کند، سبب - قلیون روشن فرجام - التهاب بیشتر وتنگتر شدن مجاری می گردد، از طرفی در بعضی افراد پوسته ريزی پوست بعلت بعضی نقص - قلیون روشن فرجام - ها در آنزيم های لازمه برای پوسته ريزی طبيعی، بطور کامل انجام نمی گيرد و پوسته های روی هم انباشته شده در منافذ مجاری چربی باعث بسته شدن اين مجاری می شوند.

با بسته شدن اين مجاری به هر وسيله، چربی در مجاری انباشته شده و باکتری های موجود در اين - قلیون روشن فرجام - مجاری رشد - قلیون روشن فرجام - زيادی کرده و اين چربی ها را تخمير ميکنند و مواد شيميائی - قلیون روشن فرجام - توليد شده در اثر تخمير و ترشح بعضی فاکتورها از باکتری های موجود و همچنين انباشتگی چربی در مجاری باعث صدمه بيشتر به ديواره مجاری شده و آن را بطور کامل از بين می برند. با ورود چربی، سلول های مرده ديواره، باکتری ها و مواد - قلیون روشن فرجام - تخميری و آنزيمی به داخل پوست فرآيند التهاب فعال شده و سبب قرمزی و چرکی شدن جوش ميگردد.


عوامل ايجاد کننده - قلیون روشن فرجام - و تشديد کننده جوش صورت
بهداشت فردی

گر چه آلودگی و کثيف بودن صورت و بدن علت ايجاد جوش نيستند - قلیون روشن فرجام - ولی در تشديد جوش کمک می کنند.البته از شستن مکرر صورت بپرهیزید که خود می تواند عامل ایجاد جوش شود.


عوامل انسدادی

هر - قلیون روشن فرجام - عامل که سبب بسته شدن - قلیون روشن فرجام - سوراخهای سطحی پوست می گردد می تواند در تشدید ایجاد جوش موثر باشد،از جمله مواد مسدود کننده می توان مواد آرایشی به خصوص از انواع چرب آنها،همچنین استفاده - قلیون روشن فرجام - از سر بندها ویا کلاه های ایمنی ولباسهای چسبنده ورزشی که - قلیون روشن فرجام - سبب تعریق وانسداد در سطح پوست می - قلیون روشن فرجام - گردد نام برد.


رژيم غذائی

معمولاْ غذا باعث ايجاد جوش - قلیون روشن فرجام - نمي شود. - قلیون روشن فرجام - گرچه غذاهای چرب و شيرين در بعضی افراد جوشها را بدتر می کنند ولی اين عمومی نيست و بقيه افراد نياز به رژيم غذائی ندارند.

ترشح زيادی انسولين در خون و رسيدن آن به پوست در برخی افراد باعث ايجاد جوش می شود. با خوردن غذاهای شيرين و - قلیون روشن فرجام - چرب ترشح انسولين افزايش می يابد. پس فقط افرادی که با خوردن چربی و - قلیون روشن فرجام - شيرينی دچار جوش می شوند نياز است که از خوردن - قلیون روشن فرجام - اين غذاها پرهيز کنند.

البته بايد توجه داشت که عوامل ديگری نيز در ايجاد و تشديد جوش سهيم هستند. پس بايد موقعی قضاوت کرد که اين غذاها باعث تشديد جوش می شوند که با هر بار مصرف آنها جوش بدتر شود.

از جمله غذا و خوراکيهايي که باعث اين علت ميشوند شامل: غذاهای چرب، تنقلات، خرما، کشمش، محصولات - قلیون روشن فرجام - دريايي ( ماهي و ميگو )، بعضي از ميوه جات ( موز ، کيوي ، خرمالو ) و غيـره است. بهـترين راهکار پرهيز از مواد غذايي و خوراکيهايي است که فرد اظهار ميکند با خوردن آنها - قلیون روشن فرجام - جوش - قلیون روشن فرجام - صورتش - قلیون روشن فرجام - بدتر ميشود.


نور خورشيد

گرمای حاصل از نور خورشيد باعث تحريک ترشح - قلیون روشن فرجام - چربی و از طرفی باعث خشک شدن منافذ می شود. پس بهتر است از قرار گرفتن در تابش مستقيم آفتاب اجتناب کرد.


استرس

دیده شده که در دانش آموزان هنگام امتحانات میزان ابتلا افزایش یافته که البته هنوز از لحاظ علم ثابت نشده است.


قرصهای جلوگیری از بارداری

در واقع استروژن سبب بهبود وپروژسترون سبب تشدید ضایعات میگردد و تقریبا اکثر خانمها نزدیک پریود از تشدید ضایعات شاکی هستند.


دستکاری یا فشردن جوش ها

دستکاری جوش صورت بسیار در تشدید ضایعه موثر بوده وح تی سبب ایجاد جوشگاههای (اسکار) درمان ناپذیر می گردد.


درمان جوش پوستی

در درمان جوش نبايد خسته شويد. چون درمان جوش - قلیون روشن فرجام - يک فرآيند مداوم و طولانی است. درمان جوش در حقيقت کنترل جوش زدن صورت و بدن شما می باشد نه ريشه کن کردن آن. اگر با درمان ، جوش شما بهبود يافت درمان را قطع نکنيد بلکه با مشاوره با پزشک خود داروهای مصرفی را تعدیل دهيد. گاهی نياز است تا کنترل کامل جوش صورت بمدت شش ماه دارو مصرف کرد.

در صورتی که بعد از مصرف - قلیون روشن فرجام - دو ماه از دارو جوش صورت شما بهبودی نيافت شما به داروهای مصرفی مقاوم هستيد و بايد درمان تغيير يابد. بسته به نوع جوش و وضعيت - قلیون روشن فرجام - جسمانی و هورمونی بدن دارو انتخاب می شود. پس بدون مشاوره با پزشک خود اقدام به مصرف يا تغيير دارو نکنيد.

در صورتی که با مصرف دارو تغييری در وضعيت جسمانی و يا پوست شما ايجاد شد پزشک خود را در جريان گذاريد. در مواردی که کيست و ندول ايجاد - قلیون روشن فرجام - شود گاهی نياز به - قلیون روشن فرجام - تزريق دارو بداخل کيست و ندول است و گاهاً کرايو نيز در درمان مورد استفاده قرار می گيرد.

جوشهای سر سياه و سر - قلیون روشن فرجام - سفيد اگر - قلیون روشن فرجام - با مصرف کرم های لايه بردار تخليه نشوند نياز به تخليه آنها با وسايل خاصی است. پس از فشار دادن اين جوشها و هر نوع جوش جهت تخليه - قلیون روشن فرجام - آن پرهيز کنيد چون باعث شدت التهاب و ايجاد جوشگاه ميگردد. از کندن جوشها اجتناب کنيد - قلیون روشن فرجام - چون باعث لک و ايجاد جای جوش ميگردد.

در طول درمان گاهی نياز است که از آنتی بيوتيک خوراکی از قبيل تتراسايکلين، اريترومايسين، داکسی سايکلين و غيره ... مصرف نماييد. اين داروها علاوه بر کاهش مقدار باکتری باعث کم شدن التهاب نيز ميگردند. اگر با مصرف طولانی آنتی بيوتيک دجار قارچ تناسلی شديد با اطلاع پزشک دارو - قلیون روشن فرجام - را قطع و قارچ را درمان نماييد. از عوارض جانبی داروها هراس نداشته باشيد و به پزشک خود اطمينان کنيد چون ترس از دارو باعث اختلال در روند درمان می گردد.

در صورت هر گونه - قلیون روشن فرجام - تغييری در مزاج و وضعيت جسمی پزشک خود را مطلع - قلیون روشن فرجام - نماييد. اگر داروئی غير از داروی درمانی جوش مصرف می کنيد به پزشک اطلاع دهيد. مصرف بعضی از داروها در زمان بارداری و شير دهی مضر هستند بنابراين در صورتی که شما باردار - قلیون روشن فرجام - هستيد يا به نوزادتان شير - قلیون روشن فرجام - می دهيد به اطلاع پزشک برسانيد.

در مواقعی که جوش به داروهای رايج جواب ندهد و يا جوش بصورت کيست و ندول های بزرگ باشد با صلاحديد پزشک شايد نياز به مصرف داروی اکوتان (ايزوتره تينوئين) باشيد. اين دارو عوارض متعددی دارد که الزاماً در هر - قلیون روشن فرجام - بيماری ديده نمی شود. بايد قبل از شروع و در طول درمان برای پيشگيری از عوارض اين دارو معاينات پزشکی و آزمايشات - قلیون روشن فرجام - لازم انجام گيرد. در حين مصرف اين دارو احتياطاً تا مدت اعلام شده از طرف - قلیون روشن فرجام - پزشک معالج، بعد از قطع دارو بايد جلوگيری از حاملگی صورت گيرد. دوره درمان بايد کامل شود چون می تواند باعث عود جوش گردد. - قلیون روشن فرجام - توصيه های پزشک را در حين - قلیون روشن فرجام - درمان جوش - قلیون روشن فرجام - فراموش نکرده و دقيقاً اجرا کنيد. هميشه در ذهن داشته باشيد که جوش را نمی توان بطور کامل از بين برد ولی می توان آن را کنترل نمود.


درمان جای جوش

روش های مختلفی برای از بين بردن جای جوش ها ا استفاده ميشود ولی بايد در نظر داشته باشيد که با هيچ روشی - قلیون روشن فرجام - نتيجه صد در - قلیون روشن فرجام - صد نيست. از جمله اين روش ها می توان از ليزر، ميکرودرم ابرشن، لايه برداری با مواد اسيدی و کرم های لايه بردار، سابسيژن يا آزاد کردن جوشگاه های فرو رفته از زير، تزريق کلازن، هيالورونيک اسيد و چربی را نام برد. گاهی نياز است برای رسيدن به - قلیون روشن فرجام - نتيجه مطلوب از چند روش استفاده نمود.

ما را به دوستان خود معرفی کنید


طراحی سایت و سئو توسط گلهای اندیشه
phone
instagram