تهران و شهرستان ها
لوگو

شماره تحویل قلیان روشن فرشته


یکی از بهترین انتخاب های مشتری برای دریافت سرویس الو قلیون وب سایت ما بوده که شما به راحتی میتوانید با ورود به سایت و ثبت سفارش خود قلیون روشن به همراه زغال رو با هر طعمی که بخوایید درب منزل در کمترین زمان ممکن دریافت کنید.

سفارش قلیون معمولی، عربی و اسپشیال

توجه! توجه! توجه!
* زمان استفاده از هر قلیان یک ساعت میباشد.
* قیمت سری اضافه (شامل تنباکو و ذغال اضافی) هر 50 هزار تومان میباشد. سری اضافه شامل زمان اضافی برای در اختیار داشتن قلیون جهت استفاده از سری میباشد. بنابراین نگران زمان نباشید.
* قلیان عرق نعنا جهت خرید بوده و قلیون متعلق به شما میگردد. قلیون های معمولی عربی و اسپشیال جهت اجاره هستند.

*نکات بهداشتی*
قلیون ها با شلنگ یک بار مصرف ارائه میشوند.
هر روز، شیشه، تنه و سری قلیون ها کامل شسته میشوند.
دود تنباکو سرطان زا است
قلیون عرق نعنا فاقد تنباکو و دود است

برای دریافت سفارش الو قلیون به راحتی میتوانید به سایت الو هوکا مراجعه کرده و با ثبت سفارش خود قلیون لاکچری خود رو در سریع ترین زمان ممکن به همراه طعم دلخواه خودتون درب منزل دریافت کرده و از آن لذت ببرید.

متن مطلب      کل مطالب     

تلفن سفارش : 09105084977


کد مطلب: 18048.html

۱۳۹۴/۱۰/۰۵ - ۱۵:۵۵

تخلفات گسترده در نانوایی‌ها

سلامت هر فرآورده خوراکی که قابل اغماض باشد، بی‌شک سلامت قوت غالب مردم، شوخی‌بردار نیست. نانوایی‌ها را باید یکی از مهم‌ترین زنجیره تامین مواد غذایی در کشور به حساب آورد، جایی که هر روز گذر تمامی اقشار جامعه از فقیر و غنی به آن می‌افتد.

قُل قُل: سلامت هر فرآورده خوراکی که قابل اغماض باشد، بی‌شک سلامت قوت غالب مردم، شوخی‌بردار نیست. نانوایی‌ها را باید یکی از مهم‌ترین زنجیره تامین مواد غذایی در کشور به حساب آورد، جایی که هر روز گذر تمامی اقشار جامعه از فقیر و غنی به آن می‌افتد.

به گزارش بنابر اخبار قُل قُل به نقل از سلامت نیوز به - شماره تحویل قلیان روشن فرشته - نقل از روزنامه جام جم، با وجود فراگیری گسترده نان در سبد غذایی ایرانی ها، اما همچنان نظارت بر این فرآورده خوراکی حساس و استراتژیک، چنگی به دل نمی‌زند. پس از فروکش کردن غائله جوش شیرین در نانوایی ها، حالا «جوهر قند» سر از نانوایی‌ها درآورده است. افزودن این ماده خطرناک به نان‌ها، تنها جرم آشکار نانوایی‌های متخلف نیست؛ در بسیاری از این محیط‌ها، حتی موازین ابتدایی بهداشت فردی هم رعایت نمی‌شود.

پیشتر هم وزیر بهداشت با صداقت و صراحت به رسانه‌ها اعلام کرده بود که نظارت بر مواد غذایی ما «بسیار ضعیف» - شماره تحویل قلیان روشن فرشته - است. روابط عمومی سازمان غذا و دارو هم چندی قبل نسبت به سلامت نان‌های مصرفی در کشور به مردم هشدارجدی داد. حسین رستگار، مدیرکل آزمایشگاه‌های مرجع این سازمان، تائید کرد در برخی نانوایی‌ها با هدف مشتری‌پسند کردن نان و این که آن را سفید و نرم‌تر و به اصطلاح ورآمده‌تر عرضه کنند، از جوهر قند یا بلانکت استفاده می‌کنند. این درحالی - شماره تحویل قلیان روشن فرشته - است که این ماده به‌شدت مضر سلامت است؛ چراکه جوهر قند پس از ورود به بدن - شماره تحویل قلیان روشن فرشته - می‌تواند موجب تخریب پرزها و آنتی‌اکسیدان دستگاه گوارشی شود.

برای نظارت بر این نانوایی ها، طرح بررسی نانوایی‌های کشور و سنجش میزان جوهر - شماره تحویل قلیان روشن فرشته - قند آنها، اجرا شده است. بر اساس همین طرح‌ رستگار تاکید کرده است که «تصمیمات نظارتی جدی‌تر اخذ شده است و امیدواریم با اختیارات بیشتری که به دست می‌آوریم‌ بتوانیم نظارت‌های دقیق‌تری بر نانوایی‌ها داشته باشیم.» البته این مقام مسئول هم قبول دارد که برای تامین سلامت نان، نیاز به نظارت‌های به مراتب بیشتر از میزان کنونی است. در شرایطی که نظارت‌های متولیان تاکنون نتوانسته نانوایی‌های متخلف - شماره تحویل قلیان روشن فرشته - را به رعایت استانداردهای اولیه پخت نان - شماره تحویل قلیان روشن فرشته - ملزم کند، مردم در یک - شماره تحویل قلیان روشن فرشته - موقعیت غیرانتخابی مجبورند چشمشان را بر سلامت نان‌های عرضه شده ببندند - شماره تحویل قلیان روشن فرشته - و هرطور که شده نان - شماره تحویل قلیان روشن فرشته - سالم یا ناسالم را بر - شماره تحویل قلیان روشن فرشته - سر سفره خانواده بیاورند.

نباید هر نانوایی با دولت طرف باشد

هم‌اکنون حدود 75 هزار واحد نانوایی در کشور داریم که 90 درصد آنها - شماره تحویل قلیان روشن فرشته - نانوایی‌های سنتی هستند. دکتر - شماره تحویل قلیان روشن فرشته - کورش جعفریان متخصص تغذیه و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران که تحقیقات گسترده‌ای در زمینه سلامت نان داشته است، در گفت‌وگو با جام‌جم می‌گوید: تنها راه نظارت بر سلامت نان، داشتن یک مدیریت منسجم است، طوری که باید مثل همه جای دنیا، نانوایی‌ها در کشور ما نیز به صورت هولدینگ اداره شود. یعنی مثلا ده شرکت بزرگ در کشور داشته باشیم که همه نانوایی‌ها در سراسر کشور، زیرمجموعه این شرکت‌ها باشند.

به گفته جعفریان، نمی‌شود هر نانوایی به طور مستقیم با دولت در ارتباط باشد. این کار نه تنها عاقلانه نیست، بلکه فرآیند نظارت‌ها را هم سخت‌تر خواهد کرد؛ اما در صورتی که در کشور ما هم مثل بسیاری از کشورهای توسعه یافته، نانوایی‌ها زیرمجموعه شرکت‌های بزرگ باشند، آن گاه در صورت تخلف یک نانوایی، آن برند تولید نان باید پاسخگو باشد. به همین دلیل هم آن شرکت خودش مجبور می‌شود بر فعالیت زیرمجموعه هایش نظارت داشته باشد. این متخصص تغذیه عقیده دارد که هم اکنون اتحادیه‌های تولیدکنندگان نان، چنین رسالتی بر دوششان نیست و به هیچ وجه، کارکرد نظارتی هولدینگ‌های تولیدکننده نان را ندارند.

آموزش‌ها تعطیل است

علاوه بر اضافه کردن جوش شیرین و جوهر قند به - شماره تحویل قلیان روشن فرشته - نان، سلامت محیط بسیاری از نانوایی‌ها هم محل اشکال است. به گفته جعفریان، ما از منظر آموزشی هم نتوانسته‌ایم به نانوایانمان آموزش بدهیم: «متاسفانه اغلب نانوایان، تحصیلات مناسبی ندارند، در حالی که با توجه به حساسیت این فرآورده خوراکی، لازم است نانوایان در کشور ما نیز مثل بسیاری از کشورها از بین افرادی انتخاب شوند که تحصیلات آکادمیک مرتبط با شغلشان را داشته باشند.» به باور این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، اگر نانوا آموزش ببیند و واقعا توجیه شود که نان آغشته به جوهر قند می‌تواند سرطان‌زا باشد، مطمئن باشید حاضر نمی‌شود - شماره تحویل قلیان روشن فرشته - به خاطر سود بیشتر خودش، هموطنانش را بیمار کند.

تخلفات رنگارنگ نانوایی‌ها

استفاده از جوش شیرین در بسیاری از نانوایی‌ها متوقف شده است. این اتفاقی است که جعفریان هم آن را تائید می‌کند، اما در عین حال تاکید دارد: «متاسفانه تخلف استفاده ازجوهر قند، جایگزین تخلف جوش شیرین شده است. علاوه بر آن، مصرف - شماره تحویل قلیان روشن فرشته - نمک در بسیاری - شماره تحویل قلیان روشن فرشته - از نان‌های سنتی، بسیار بیشتر از حد مجاز است و هیچ استاندارد خاصی برای آن تعریف نشده است، در حالی که همین افراط در استفاده از نمک در نان‌ها می‌تواند منشا بسیاری از بیماری‌ها باشد.»

رعایت نکردن بهداشت محیط و حتی گاهی وجود برخی ناخالصی‌ها در نان، تخلفات دیگری است که - شماره تحویل قلیان روشن فرشته - این متخصص تغذیه - شماره تحویل قلیان روشن فرشته - به آن اشاره می‌کند: «وقتی با چشم هم می‌توانیم برخی اشیا را در داخل نان ببینیم، تصور کنید چه مواد میکروبی در نان‌های ما وجود دارد که از چشم ما پنهان می‌ماند.»

اگرچه وی عنوان می‌کند استفاده از نان‌های صنعتی، در اغلب موارد بسیار سالم‌تر و بهداشتی‌تر از نان‌های سنتی است، اما جعفریان هم قبول دارد که با وجود ذائقه تاریخی ایرانی‌ها، نمی‌توان آنها را از خوردن نان سنتی منع کرد، بلکه باید سلامت این نان‌ها را افزایش بدهیم. همچنین - شماره تحویل قلیان روشن فرشته - نباید فراموش کرد که در پکیج - شماره تحویل قلیان روشن فرشته - افزایش سالانه قیمت نان، هرگز حرفی از افزایش کیفیت و سلامت نان به - شماره تحویل قلیان روشن فرشته - میان نمی‌آید، در حالی که منطق حکم می‌کند همگام با افزایش قیمت ها، سلامت این ماده خوراکی پرمصرف هم افزایش پیدا کند.

تخلف جوهر قند را دست کم نگیرید

در بین تخلفات رایج نانوایی‌ها، - شماره تحویل قلیان روشن فرشته - شاید هیچ کدام خطرناک‌تر از جوهر قند نباشد. دکتر محمدحسین عزیزی، رئیس انجمن علوم و صنایع غذایی ایران و عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس هم در گفت‌وگو با جام‌جم یادآور می‌شود: استفاده از - شماره تحویل قلیان روشن فرشته - جوهر - شماره تحویل قلیان روشن فرشته - قند، موجب - شماره تحویل قلیان روشن فرشته - می‌شود که نان، خوب پهن شده و لبه نان نازک‌تر شود. همین کار باعث می‌شود که - شماره تحویل قلیان روشن فرشته - نان، زیباتر به نظر برسد و فروشش بهتر شود.

این متخصص صنایع غذایی ادامه می‌دهد: حتی استفاده زیاد از جوهر قند در نان باعث می‌شود که مصرف‌کننده بتواند بوی واضح ماده گوگرد را در نان استشمام کند. عزیزی هم تاکید می‌کند که تنها با نظارت قوی و - شماره تحویل قلیان روشن فرشته - آزمایش و نمونه‌گیری مدام در نانوایی‌ها می‌شود - شماره تحویل قلیان روشن فرشته - جلوی این تخلف را در نانوایی‌ها گرفت.

دکتر آراسب دباغ‌مقدم، متخصص صنایع غذایی و نایب رئیس - شماره تحویل قلیان روشن فرشته - کمیته تخصصی بهداشت و مواد غذایی سازمان نظام دامپزشکی کشور نیز در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند: استفاده از جوهر قند در نان ها، بیشتر یک تخلف بومی است که نظیر آن در کشورهای اروپایی دیده نمی‌شود، زیرا آنها نان‌های حجیم شده مصرف می‌کنند و کمتر از نان‌های مسطح استفاده می‌کنند. درواقع به گفته این کارشناسان، از آنجا که استفاده از جوهر قند در نان‌های مسطح، تخلفی بومی است که کمتر تجربه جهانی، نظیر آن پیدا می‌شود، باید خودمان هم بتوانیم این تخلف ملی را با همکاری‌های گسترده بین سازمانی مرتفع کنیم تا حداقل مردم، قوت غالبشان را با آرامش و اطمینان خاطر مصرف کنند.

ما را به دوستان خود معرفی کنید


طراحی سایت و سئو توسط گلهای اندیشه
phone
instagram